فروشگاه لایسنس دانلود سافت ور

فروش لایسنس قانونی آنتی ویروس

آنتی ویروس مالتی دیوایس چیست ؟

ترجمه آنتی ویروس مالتی دیوایس به فارسی«چند دستگاهه» می‌باشد که متاسفانه مفهوم دقیق آن را نمی‌رساند. برای آشنایی با مفهوم آن نیاز است اطلاعاتی در مورد سیستم عامل‌ها داشته باشید. وقتی شما از دستگاه‌ها (کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت، موبایل و … ) استفاده می‌نمایید.

در اصل در حال کار با برنامه‌ایی هستید که امکان استفاده از آن دستگاه‌ها را برای شما فراهم می‌نماید.احتمالاً  کلماتی نظیر ویندوز، اندروید، لینوکس، آی‌اُ اِس، اُ اِس ایکس، ویندوز فون و … را شنیده‌اید.

هر یک از آنها یک سیستم عامل معروف می‌باشند. تا چند وقت قبل اگر شما قصد خرید آنتی ویروس برای هر یک از دستگاه‌های خود را داشتید می‌بایستی برای هر یک بصورت جداگانه لایسنس مخصوص همان سیستم عامل را خریداری می‌کردید.

آنتی ویروس مالتی دیوایس با قابلیت های مختلف

اما امروزه بیشتر تولید کنندگان آنتی ویروس، برای راحتی شما امکان «چند سیستم عامله» بودن را فراهم نموده‌اند.یعنی شما با خرید یک لایسنس می‌توانید آنرا روی یک دستگاه با هر سیستم عاملی نصب نمایید.

فرض کنید شما چند دستگاه مختلف دارید که هر کدام با سیستم عامل مربوط به خودش کار می‌کند مثلاً یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز، یک موبایل آیفون با سیستم عامل آی‌اُ اِس و یک تبلت با سیستم عامل اندروید.

حالا از فروشگاهی یک لایسنس آنتی ویروس مالتی دیوایس می‌خرید، حالت «چند دستگاهه» این اجازه را به شما می‌دهد آنرا روی یکی از سه دستگاه خود نصب نمایید بدون اینکه سیستم عامل آن مهم باشد.

البته در صورتی که شما بخواهید در هر سه دستگاه خودتان آنتی ویروس نصب نمایید باید سه لایسنس تک کاربره بخرید یا یک لایسنس سه کاربره.

بنابراین منظور از مالتی دیوایس بودن  یعنی «چند سیستم عامله» بودن و به عبارتی ساده‌تر یعنی از آن می‌توانید در هر دستگاهی بدون اهمیت داشتن نوع سیستم عاملی که دارد استفاده نمایید. البته منظور سیستم عامل‌های معروف و رایج هستند.

آنتی ویروس مالتی دیوایس چیست ؟

 

رضا حسینی زاده

او در رشته نرم‌افزار کامپیوتر تحصیل کرده،تخصص توسعه وب و امنیت می باشد،برنامه نویس اولین نرم افزار مدیریت دانلود بنام مدیریت دانلود پارسیان می باشد.

طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب های طراحی شده پیگرد قانونی دارد.